Zakonodajne zahteve
Po dogovoru z Inženirsko zbornico Slovenije (IZS) bodo pooblaščeni in nadzorni inženirji za udeležbo na strokovnem seminarju pridobili 3 kreditne točke iz izbirnih vsebin skladno s Splošnim aktom o stalnem poklicnem usposabljanju pooblaščenih inženirjev.
Vzdrževanje objekta je obveznost lastnika objekta in sicer da objekt vzdržuje v stanju, da le-ta lahko služi svojemu namenu, da ohranja svojo vrednost in tudi da lastnik na obstoječem objektu izvaja izboljšave, ki sledijo napredku tehnike.
Za izvajanje vzdrževalnih del lastnik ne potrebuje dovoljenj. Lastnik je kot investitor dolžan poskrbeti za zakonitost izvajanja vzdrževalnih del.
Navedena obveznost nalaga lastniku, da izvaja na objektu dela, ki ne presegajo meril določenih za rekonstrukcijo, ki so po vrstah del primeroma navedena v Uredbi o razvrščanju objektov, tj. da so vzdrževalna dela skladna s prostorskimi akti, da je za izvedbo vzdrževalnih del lastnik poskrbel za primerno gradbeno-tehnično dokumentacijo in za izvajanje varnostnih predpisov ter za izvajanje del z ustreznimi strokovnimi kadri.
V skladu celovitosti predstavitve obravnavane tematike bo na strokovnem seminarju pojasnjena tudi razmejitev med manjšo rekonstrukcijo in vzdrževalnimi deli, tako glede vrste del, kot glede priprave dokumentacije, ki jo mora pripraviti investitor za izvajanje teh del v skladu s predpisi.
Program
- Predpisi, ki urejajo vzdrževanje in posebni predpisi o izvajanju vzdrževalnih del v javno korist
- Vrste vzdrževalnih del
- Investicijska odločitev
- Navodila o obratovanju in vzdrževanju
- Udeleženci pri izvajanju vzdrževalnih del
- Priprava pogodb za izvedbo del
- Priprava dokumentacije
- Izvajanje vzdrževalnih del in gradbena dokumentacija o poteku del
- Pojasnitev manjše rekonstrukcije: vrste del in postopek
- Izvajanje predpisov za upoštevanje varnosti pri delu in označevanje gradbišča
- Dokončanje vzdrževalnih del in pričetek uporabe objekta
- Inšpekcijsko nadzorstvo nad izvajanjem vzdrževalnih del
Morda vas zanima tudi:
- Vsi upravni in drugi obvezni postopki v procesu graditve objektov v skladu z GZ-1
- Odgovornost udeležencev gradnje za napake in za izpolnitev vseh obveznosti ter obvezno zavarovanje poklicne odgovornosti
- Vse o FIDIC pogodbah in primerjava s POGODBAMI V PROCESU GRADITVE po slovenski zakonodaji ter uporaba POSEBNIH GRADBENIH UZANC
- Vzdrževanje eVOZIL in zanesljivo delovanje ePOLNILNIC
- HRANILNIKI ELEKTRIČNE ENERGIJE – neodvisna in zanesljiva (samo)oskrba z električno energijo
- Akademija PROJEKTNEGA managementa – sistematično usposabljanje projektnih managerjev
- Metode uspešnih pogajanj
Predavateljica
Avrelija Barle, univ. dipl. prav.
je odvetnica s samostojno pisarno v Ljubljani, z diplomo Pravne fakultete v Ljubljani. V gospodarstvu je bila zaposlena v pravni službi podjetja Imos inženiring in v družbi Energoengineering. Specialistična znanja s področja prava investicijskih projektov je pridobila tudi na izobraževanjih v Angliji (priznane London Business School v l. 1992 – 1994) in na drugih specializiranih izobraževanjih za to področje v tujini. Od leta 1995 dalje je vpisana v register odvetnikov s samostojno odvetniško pisarno, specializirano za gradbene spore in upravne spore v zvezi z graditvijo objektov. Udeleženci njenih seminarjev so vsakič znova navdušeni nad njenim strokovnim znanjem in bogatimi izkušnjami, ki jih je pridobila v svoji dolgoletni praksi.
© Agencija POTI d.o.o.. Vse pravice pridržane.
V primeru višje sile si pridržujemo pravico do spremembe termina izvedbe izobraževanja.
Dodatne ugodnosti
Zgodnje prijave: 10 % popust za prijavo in plačilo do 3 tedne pred izvedbo izobraževanja.
Fizične osebe: stalni 30 % popust na kotizacijo.
Ugodnosti se ne seštevajo!
Naročilo revije:
Enoletna naročnina: 29,70 €
Enoletna naročnina za študente in dijake: 19,80 €